OTTELUT

// SUPERPESIS

Tulospalvelu

Naisten superpesiksen runkosarja 2021

Lataa ottelut suoraan kalenteriisi

Voit ladata ics-tiedoston suoraan esim. Googlen kalenteriisi

12.06.2021: Ver. 1.4, jossa korjattu Joensuun Mailaa vastaan pelattavan vierasottelun päivämäärä.
31.05.2021:
Ver. 1.3, jossa muutettu Rauman Feraa vastaan pelattavan kotiottelun päivämäärä. Vierasottelu Joensuun Mailaa vastaan ei mukana, pelipäivä päätetään myöhemmin.
28.05.2021: Ver. 1.2, jossa korjattu muutettu pelipäivä kotiottelulle Hyvinkään Tahkoa vastaan
10.05.2021: Ver. 1.1, jossa päivitetty otteluohjelma alkuperäisestä ohjelmasta.

Merkinnät

3 pistettä, suora voitto
2 pistettä, voitto supervuorossa tai kotiutuslyöntikilpailussa
1 piste, tappio supervuorossa tai kotiutuslyöntikilpailussa
0 pistettä

Harjoitusottelut

Huhtikuu
la 24.04. 15.00 HP – Pesä Ysit
1-0 (5-5, 3-1)
Toukokuu
la 08.05. 15.00 Pesä Ysit – JoMa
1-2s (6-2, 4-7, 0-1)
su 09.05. 14.00 Pesä Ysit – Roihuttaret
0-2 (0-3, 0-2)
su 16.05. 14.00 Pesä Ysit – HP
2-1k (7-3, 1-4, 0-0, 2-1)
la 29.05. 13.00 Tahko – Pesä Ysit
2-0 (7-0, 6-0)

Runkosarja

Kesäkuu
su 13.06. 16.00 Roihuttaret – Pesä Ysit
0-1 (1-2, 2-2)
pe 18.06. 18.00 Pesäkarhut – Pesä Ysit
2-0 (2-1, 12-0)
la 19.06. 18:00 Fera – Pesä Ysit
2-0 (9-0, 6-4)
ke 23.06. 18.00 Pesä Ysit – Pesäkarhut
0-2 (1-5, 0-9)
ke 30.06. 18.00 Maila-Jussit – Pesä Ysit
2-1s (0-2, 5-1, 7-1)
Heinäkuu
to 01.07. 18.00 Virkiä – Pesä Ysit
2-0 (5-2, 8-4)
su 04.07. 17.00 Pesä Ysit – Manse PP
0-2 (1-18, 1-7)
ke 07.07. 18.00 Tahko – Pesä Ysit
2-0 (7-2, 5-0)
pe 09.07. 18.00 Pesä Ysit – MyVe
0-1 (1-1, 2-7)
ma 12.07 18.00 JoMa – Pesä Ysit
2-0 (11-5, 6-5)
to 15.07. 18.00 Kirittäret – Pesä Ysit
2-0 (12-1, 13-0)
pe 16.07. 18:00 Pesä Ysit – Kirittäret
0-2 (3-4, 0-17)
pe 23.07. 18.00 Pesä Ysit – JoMa
1-2s (1-6, 5-4, 1-2)
su 25.07. 15.00 Pesä Ysit – SiiPe
2-1k (5-2, 2-4, 0-0, 3-1)
ke 28.07. 18.00 SiiPe – Pesä Ysit
2-1s (3-2, 3-6, 1-0)
to 29.07. 18.00 KeKi – Pesä Ysit
2-0 (2-0, 5-3)
Elokuu
ma 02.08. 18.00 Pesä Ysit – Tahko
0-2 (0-4, 0-7)
ke 04.08. 18.00 Pesä Ysit – Virkiä
0-2 (2-5, 0-8)
ti 10.08. 18.00 Manse PP – Pesä Ysit
2-0 (3-0, 5-0)
pe 13.08. 18.00 Pesä Ysit – Maila-Jussit
0-2 (6-7, 3-6)
ke 18.08. 17:30 Pesä Ysit – Roihuttaret
2-0 (1-0, 6-2)
pe 20.08. 17.30 MyVe – Pesä Ysit
1-0 (3-2, 2-2)
su 22.08. 17.00 Pesä Ysit – KeKi
0-2 (1-3, 1-3)
Putoamiskarsinta
ke 25.08. 17.30 Pesä Ysit – SiiPe
2-0 (1-0, 3-1)
pe 27.08. 17.30 SiiPe – Pesä Ysit
2-1 (3-4, 5-3, 0-0, 1-0)
su 29.08. 17.00 Pesä Ysit – SiiPe
2-1 (4-1, 3-4, 4-0)
ti 31.08. 17.00 SiiPe – Pesä Ysit
1-0 (5-3, 2-2)
ke 01.09. 17.00 Pesä Ysit – SiiPe
1-2 (2-0, 1-2, 0-0, 1-3)