Perjantaina 28.7 Vanhalla Kentällä Porin Pesäkarhut Akatemiaa vastaan pelattavaan hyväntekeväisyysotteluun on lähtenyt mukaan nyt yli sata yhteistyökumppania.

Viime viikolla rikkoutui heinäkuussa pelattavaan hyväntekeväisyysotteluun sadan kumppanin rajapyykki. Ottelun kumppanimyynnin tuotosta lahjoitamme 25% Lappeenrannan Pelastakaa Lapset ry:lle.

Kumppanit ovat lähteneet mahtavasti tähän vastuullisuusasiaan mukaan ja saamme kerättyä hienon potin heille, kertoo toiminnajohtaja Ville Lantta.

Useamman kuukauden ajan yritykset ovat voineet ostaa 199€:n hintaisen kumppanipaketin otteluun. Pesä Ysien myyntipäällikkö Riikka Muttilainen on huomannut positiivisuuden kantautuvan yritysmaailmasta.

On ollut upeaa myydä tätä pakettia muun myynnin ohessa ja nähdä kuinka positiiivisesti yritykset ajattelevat yhteisestä hyvästä.