Sarjaohjelma 2017

Naisten Superpesiksen otteluohjelma 2017 (päivitetty 7.12.2016)

 

 

Ti 9.5. Kirittäret, Jyväskylä – Oulun Lipottaret 18.00
Ti 9.5. Pesäkarhut, Pori – Lappajärven Veikot 18.00

Ke 10.5. Kajaanin Pallokerho – Lapuan Virkiä 18.00

To 11.5. Manse PP, Tampere – Rauman Lukko 18.00

Pe 12.5. Kempeleen Kiri – Pesäkarhut, Pori 18.00

La 13.5. Lappajärven Veikot – Pesä Ysit, Lappeenranta 16.00
La 13.5. Oulun Lipottaret – Pesäkarhut, Pori 16.00

Su 14.5. Rauman Lukko – Kempeleen Kiri 17.00
Su 14.5. Seinäjoen Maila-Jussit – Pesä Ysit, Lappeenranta 17.00

Ke 17.5. Kajaanin Pallokerho – Oulun Lipottaret 18.00
Ke 17.5. Kirittäret, Jyväskylä – Lapuan Virkiä 18.00
Ke 17.5. Lappajärven Veikot – Rauman Lukko 18.00

To 18.5. Manse PP, Tampere – Seinäjoen Maila-Jussit 18.00

Pe 19.5. Pesäkarhut, Pori – Pesä Ysit, Lappeenranta 18.00
Pe 19.5. Rauman Lukko – Kirittäret, Jyväskylä 18.00

Su 21.5. Lapuan Virkiä – Seinäjoen Maila-Jussit 13.00
Su 21.5. Oulun Lipottaret – Lappajärven Veikot 13.00

Ma 22.5. Kajaanin Pallokerho – Manse PP, Tampere 18.00

Ti 23.5. Kempeleen Kiri – Manse PP, Tampere 18.00
Ti 23.5. Pesä Ysit, Lappeenranta – Rauman Lukko 18.00

Ke 24.5. Pesäkarhut, Pori – Kajaanin Pallokerho 18.00

To 25.5. Kempeleen Kiri – Lapuan Virkiä 14.00
To 25.5. Seinäjoen Maila-Jussit – Lappajärven Veikot 14.00
To 25.5. Oulun Lipottaret – Pesä Ysit, Lappeenranta 17.00

La 27.5. Pesä Ysit, Lappeenranta – Kempeleen Kiri 17.00
La 27.5. Seinäjoen Maila-Jussit – Rauman Lukko 15.00
La 27.5. Manse PP, Tampere – Oulun Lipottaret 12.00

Su 28.5. Lappajärven Veikot – Kajaanin Pallokerho 13.00
Su 28.5. Kirittäret, Jyväskylä – Kempeleen Kiri 16.00
Su 28.5. Lapuan Virkiä – Pesäkarhut, Pori 16.00

Ma 29.5. Rauman Lukko – Kajaanin Pallokerho 12.00

Ke 31.5. Lapuan Virkiä – Oulun Lipottaret 18.00
Ke 31.5. Manse PP, Tampere – Lappajärven Veikot 18.00
Ke 31.5. Pesä Ysit, Lappeenranta – Kirittäret, Jyväskylä 18.00
Ke 31.5. Pesäkarhut, Pori – Rauman Lukko 18.00

To 1.6. Kajaanin Pallokerho – Seinäjoen Maila-Jussit 18.00

Su 4.6. Kirittäret, Jyväskylä – Lappajärven Veikot 16.00

Ti 6.6. Kempeleen Kiri – Oulun Lipottaret 18.00
Ti 6.6. Lapuan Virkiä – Manse PP, Tampere 18.00
Ti 6.6. Seinäjoen Maila-Jussit – Pesäkarhut, Pori 18.00

Ke 7.6. Pesä Ysit, Lappeenranta – Lapuan Virkiä 18.00

To 8.6. Lappajärven Veikot – Kempeleen Kiri 18.00

Pe 9.6. Pesäkarhut, Pori – Kirittäret, Jyväskylä 18.00
Pe 9.6. Rauman Lukko – Oulun Lipottaret 18.00

La 10.6. Kempeleen Kiri – Seinäjoen Maila-Jussit 13.00
La 10.6. Lapuan Virkiä – Lappajärven Veikot Seinäjoella* 22.00

Su 11.6. Kirittäret, Jyväskylä – Manse PP, Tampere 16.00
Su 11.6. Pesä Ysit, Lappeenranta – Kajaanin Pallokerho 18.00

Ke 14.6. Kajaanin Pallokerho – Kempeleen Kiri 18.00
Ke 14.6. Lappajärven Veikot – Kirittäret, Jyväskylä 18.00
Ke 14.6. Manse PP, Tampere – Pesä Ysit, Lappeenranta 18.00
Ke 14.6. Oulun Lipottaret – Seinäjoen Maila-Jussit 18.00
Ke 14.6. Rauman Lukko – Lapuan Virkiä 18.00

Pe 16.6. Kirittäret, Jyväskylä – Pesä Ysit, Lappeenranta 18.00
Pe 16.6. Lappajärven Veikot – Oulun Lipottaret 18.00

La 17.6. Pesäkarhut, Pori – Manse PP, Tampere 14.00
La 17.6. Kempeleen Kiri – Rauman Lukko 16.00
La 17.6. Seinäjoen Maila-Jussit – Lapuan Virkiä 16.00

Su 18.6. Kajaanin Pallokerho – Rauman Lukko 17.00
Su 18.6. Pesä Ysit, Lappeenranta – Lappajärven Veikot 18.00

Ke 21.6. Kirittäret, Jyväskylä – Kajaanin Pallokerho 18.00
Ke 21.6. Seinäjoen Maila-Jussit – Manse PP, Tampere 18.00

Ti 27.6. Kajaanin Pallokerho – Pesäkarhut, Pori 18.00
Ti 27.6. Kempeleen Kiri – Kirittäret, Jyväskylä 18.00
Ti 27.6. Oulun Lipottaret – Manse PP, Tampere 18.00
Ti 27.6. Pesä Ysit, Lappeenranta – Seinäjoen Maila-Jussit 18.00

Ke 28.6. Lappajärven Veikot – Pesäkarhut, Pori 18.00
Ke 28.6. Lapuan Virkiä – Rauman Lukko 18.00

To 29.6. Oulun Lipottaret – Kajaanin Pallokerho 18.00
To 29.6. Rauman Lukko – Seinäjoen Maila-Jussit 18.00

La 1.7. Itä – Länsi Imatralla 14.00

Ti 4.7. Rauman Lukko – Pesä Ysit, Lappeenranta 18.00
Ti 4.7. Seinäjoen Maila-Jussit – Kajaanin Pallokerho 18.00

Ke 5.7. Kirittäret, Jyväskylä – Pesäkarhut, Pori 18.00
Ke 5.7. Lapuan Virkiä – Kajaanin Pallokerho 18.00
Ke 5.7. Oulun Lipottaret – Kempeleen Kiri 18.00

Pe 7.7. Kempeleen Kiri – Lappajärven Veikot 18.00
Pe 7.7. Pesäkarhut, Pori – Oulun Lipottaret 18.00
Pe 7.7. Rauman Lukko – Manse PP, Tampere 18.00

La 8.7. Seinäjoen Maila-Jussit – Oulun Lipottaret 15.00
La 8.7. Kajaanin Pallokerho – Kirittäret, Jyväskylä 16.00

Su 9.7. Pesä Ysit, Lappeenranta – Pesäkarhut, Pori 18.00

Ma 10.7. Lappajärven Veikot – Lapuan Virkiä 18.00

Ti 11.7. Pesäkarhut, Pori – Kempeleen Kiri 18.00

Ke 12.7. Lapuan Virkiä – Pesä Ysit, Lappeenranta 18.00
Ke 12.7. Manse PP, Tampere – Kempeleen Kiri 18.00
Ke 12.7. Rauman Lukko – Lappajärven Veikot 18.00
Ke 12.7. Seinäjoen Maila-Jussit – Kirittäret, Jyväskylä 18.00

Pe 14.7. Oulun Lipottaret – Kirittäret, Jyväskylä 18.00

La 15.7. Lappajärven Veikot – Seinäjoen Maila-Jussit 13.00

Su 16.7. Kirittäret, Jyväskylä – Rauman Lukko 16.00
Su 16.7. Manse PP, Tampere – Lapuan Virkiä 16.00

Ma 17.7. Pesä Ysit, Lappeenranta – Oulun Lipottaret 18.00

Ke 19.7. Kempeleen Kiri – Kajaanin Pallokerho 18.00
Ke 19.7. Lapuan Virkiä – Kirittäret, Jyväskylä 18.00
Ke 19.7. Pesä Ysit, Lappeenranta – Manse PP, Tampere 18.00
Ke 19.7. Rauman Lukko – Pesäkarhut, Pori 18.00

Pe 21.7. Manse PP, Tampere – Kajaanin Pallokerho 18.00
Pe 21.7. Pesäkarhut, Pori – Seinäjoen Maila-Jussit 18.00

La 22.7. Oulun Lipottaret – Lapuan Virkiä 16.00

Su 23.7. Lappajärven Veikot – Manse PP, Tampere 13.00
Su 23.7. Kirittäret, Jyväskylä – Seinäjoen Maila-Jussit 16.00
Su 23.7. Lapuan Virkiä – Kempeleen Kiri 16.00
Su 23.7. Kajaanin Pallokerho – Pesä Ysit, Lappeenranta 17.00

Ma 24.7. Kempeleen Kiri – Pesä Ysit, Lappeenranta 18.00

Ke 26.7. Kajaanin Pallokerho – Lappajärven Veikot 18.00
Ke 26.7. Manse PP, Tampere – Kirittäret, Jyväskylä 18.00
Ke 26.7. Oulun Lipottaret – Rauman Lukko 18.00
Ke 26.7. Pesäkarhut, Pori – Lapuan Virkiä 18.00
Ke 26.7. Seinäjoen Maila-Jussit – Kempeleen Kiri 18.00

*) Pelataan Seinäjoen jalkapallostadionilla

La 29.7. Jatkosarja (alustava)
Ti 1.8. Jatkosarja (alustava)
To 3.8. Jatkosarja (alustava)
La 5.8. Jatkosarja (alustava)
Ti 8.8. Jatkosarja (alustava)
Pe 11.8. Jatkosarja (alustava)
Su 13.8. Jatkosarja (alustava)

Ke 16.8. Puolivälierä 1 (alustava)
Pe 18.8. Puolivälierä 2 (alustava)
Su 20.8. Puolivälierä 3 (alustava)
Ti 22.8. Puolivälierä 4 (alustava)
To 24.8. Puolivälierä 5 (alustava)

Su 27.8. Välierä 1 (alustava)
Ti 29.8. Välierä 2 (alustava)
To 31.8. Välierä 3 (alustava)
La 2.9 Välierä 4 (alustava)
Su 3.9. Välierä 5 (alustava)

Ke 6.9. Pronssiottelu 1 (alustava)
Ke 6.9. Loppuottelu 1 (alustava)
La 9.9. Pronssiottelu 2 (alustava)
La 9.9. Loppuottelu 2 (alustava)
Su 10.9. Pronssiottelu 3 (alustava)
Su 10.9. Loppuottelu 3 (alustava)
La 16.9. Loppuottelu 4 (alustava)
Su 17.9. Loppuottelu 5 (alustava)